J A K

T O  V Š E C H N O   Z A Č A L O  "

_____________________________________________________________________________________

 

V roce 2012 začala kompletní rekonstrukce objektu. Vidina byla jasná. Zrekonstruovat statek v původním duchu a zařídit z něj stylovou hospodu a ubytovací kapacity, které v této části zcela chyběly. Začátky nebyly jednoduché. Prioritou byla oprava původní střešní krytiny. Břidlicová střecha, která je unikátem, vyžadovala citlivý a pečlivý přístup při opravách a najít odborníka s takovým přístupem bylo vskutku náročné.  Kromě střešní krytiny došlo i na opravu střešní konstrukce.

Po střeše přišla na řadu rekonstrukce interiéru s cílem zachovat dobovou architekturu, ráz hospodářského stavení a atmosféru místa. Původní hliněné podlahy se dočkaly nové krytiny, která však designově zapadala do stylového interiéru. Elektroinstalace se dočkala modernizace. Stará kastlová okna, ač na svůj věk velmi zachovalá, se dočkala nového zasklení, izolace a nátěru, aby vydržela další století. Inu, naši dědové a pradědové to holt uměli a vyráběli kvalitní produkty, které i po takové době dovedou po citlivé modernizace poměrně dobře sekundovat novodobým výrobkům.

Dominantu hospody tvoří bezpochyby původní kachlová kamna, která i v těch nejmrazivějších dnech vyhřejí místnost během chviličky, a vytvoří tak správnou atmosféru za chladných podzimních i zimních večerů.

K rekonstrukci se přistupovalo vskutku osobitě. Byla jasná přestava o použitých materiálech a barvách. Do oprav se vložilo mnoho důležitých aspektů a budovalo se toto „dítko“ s péčí a láskou. I když se mnohdy objevilo spousta problémů, přibyly starosti, vrásky a psychika dostávala řádnou porci stresu, zaťaly se zuby, nehty a pokračovalo se dál. Výsledek úsilí máte přímo před očima a my jen doufáme, že se v hospodě a v celém prostředí budete cítit dobře, domácky a rádi se k nám budete vracet.


Restaurace

pondělí - středa

 

ZAVŘENO 

čtvrtek

11:00 - 22:00

pátek - sobota

11:00 - 22:00

neděle

11:00 - 21:00

Penzion

pondělí - neděle

 

OTEVŘENO

Příjezd

15:00 - 20:00

Odjezd

       do 10:00

 

 

Adresa: Poddubí 3, Háj ve Slezsku, Smolkov
Restaurace: +420 731 582 755
Svatby, oslavy, ubytování +420 603 168 971
E-mail:

manager@energia.cz

Přihlaste se k odběru novinek.
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

ENERGIA 

 

       

MARVEL

NAOKRAJI

MUSICART

 

 

 

 

 

     

       

Jídlo
Ubytování
Internet
Mazlíčci
Dětská zóna
Parkoviště
Bezbariérový
Rodiny
Cykloturistika
Koupání
Příroda
©2024 ENERGIA art & technology s.r.o
Tvorba webu TripOn Digital | Mobilní aplikace PepiApp | LED panely DigiDay